242 PRINCE AVE

MELBOURNE, Florida 32901 · Brevard County · Parcel 28 3715-50-3-11

$42 850
Assessed Value
$144 610
Market Value
Annual Tax
$17 850
Taxable Value
Ownership
OwnerPARKER, MARK CLARENCE
Mailing Address242 PRINCE AVE MELBOURNE FL 32901
Property Details
Year Built1959
Living Area1 426 sq ft
Lot Size13 504 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$73 500
Just (Market) Value$144 610
Assessed Value$42 850
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 850